Kitaplardan etkileyici sözler

Okuduğunuz kitaplarda sizi etkileyen, vay be işte budur dedirten cümleler muhakkak vardır. Hatta bazen o cümlelerin altını çizeriz, unutulmasın hep hatırlansın bu cümleler diye. Bu yazımda da gerek okuduğum kitaplardan, gerek sosyal paylaşım sitelerinden, gerek forumlardan, kitaplardan etkileyici sözleri paylaşmak istedim. Özellikle Küçük İskender’in sözlerine bayılıyorum desem yeridir. İşte başlıyoruz… (:

Çekip gidene her şey mizah, kalıp bekleyene her şey şiirdir.
Albert Camus

Ben, hüznün arkasına sığınanlardan değilim. Hüzünle yan yana gelip NEDENLER’le savaşmayı seviyorum. Sonuçları, hüzünlü de olsa, bir kazanç gibi görebilmek, galiba serseriliğin olgun yanı olsa gerek !
Küçük İskender

Dönerse senindir, dönemezse zaten hiç senin olmamıştır, diye bir şey yok.
Dönecek:
Bir katil, olay mahalline mutlaka geri döner…

Küçük İskender

Varsın kırmızı ışıkta dursun otomobiller ben serilip yere ‘gökte kaç yıldız var acaba’ diye sayacak kadar hayalperest pervasız korumasız ve sonsuza kadar salak kalacağım…
Küçük İskender

Gelmeyeceksin..
beklemiyorumda..
telefon etme sakın..
Baskalarını oku..
beni degil..
artık siir yazmıyorum..
Kapıma dayanan postacıları,
öldürerek geciriyorum vaktimi…

Küçük İskender

Değişmek, hiç de zor değil. Yalnızca özgür olabilsem, sorun kalmayacakmış gibi sanki. Anlaşılmak istiyorum. Sevdiğim bir şarkıyı herhangi biriyle paylaşırken aynı duyguları hissetmek arzusu bu. Evet, tıpkı bu..
Küçük İskender

Bir zamanlar aptallığımızdan yaptığımız işleri,şimdi başkalarına “deneyim kazandık” diye anlatıyoruz…
Oscar Wilde

Öğrendiklerini bir saat gibi cebinde taşı; ikide bir saati olduğunu göstermek isteyen insanlar gibi ortaya çıkarma; eğer birisi sana saati sorarsa söylersin;ama her saat başında saat kulesi gibi ötme!
Lord Chesterfield

Sana yolculuk yapmak istiyorum. Kes yüreğine giden bir bilet; “Can” kenarı olsun.
Cemal SÜREYYA

Şimdilik dikkatimi çeken bunlardı. Yenileri oldukça eklemeye devam edeceğim (:

1 Yorum

  1. gerçekten mükemmel sözler…

    PS: Bu arada burayı çok beğendim; eline sağlık Selim (:

  2. İlk başta sanki okursam Edward’a ihnaet edeceğim gibi(?) hissettiğim kitap.Bir tfcrlfc elime alamamıştım, okudugum 20 sayfa bitmek bilmedi, ilerlemedi. Ama aradan 1 yıla yakın sfcre gee7ince nihayet sıra geldi ve bir solukta okudum. Muhteşemdi bence, elerine sağlık Meyer’in…

Leave a Comment.